Põssa Polli numbrimäng

Mäng aitab näitlike vahendite abil arendada eri vanuses laste matemaatilisi oskusi: numbrite loendamist, hulkade moodustamist, nende vähendamist ja suurendamist, omavahelisi võrdlusi jms. Samuti saab komplektis olevate vahenditega harjutada liitmist ja lahutamist.
Pakendis on kaks A4 suurust alusplaati, hulk litreid, “auhinnake” ning kotitäis kartongist klotsikesi, millel on kujutatud erinev arv punkte ühest viieni.

Noorima vanuserühmaga töötamiseks on plaadi tagumistel külgedel värvilised pildid juurviljadest, puuviljadest ja marjadest, mida laps saab loendada.

Keskmise vanuserühmaga töötamiseks on numbritega täidetud plaadipool. Iga numbri peale asetab laps õige arvu litrikesi, kuni plaat on täidetud. Kaks alusplaati on komplektis selleks, et mängu saaks mängida kahes grupis, luues soovi korral võimaluse ka võistlusmänguks. Grupp, kes esimesena kõik litrid õigesti ruutudesse paneb, on võitja ning saab oma plaadi viimasesse tühja ruutu asetada “auhinna”, Põssa Polli ja tema sõpradega kaardikese.

Koolieelikutega töötamiseks on samuti numbritega plaadipool, kuid nüüd tulevad litrite asemel käiku kartongklotsid. Erineva punktide arvuga täidetud klotsidega kombineerides täidab laps kogu plaadi. Jälgima peab, et iga numbri väärtusele plaadil vastaks samal hulgal klotsidel kujutatud punkte (näiteks number seitsme võib katta kolme klotsiga, millest ühel on peal 1, teisel 2, kolmandal 4 punkti). Sedasi katsetades-mõeldes teeb laps oma esimesed sammud lihtsa arvutamise suunas. Kartongklotse on komplektis nii palju, et nendega saab täita paralleelselt kaks numbrialust, ilma, et ühe või teise plaadi kallal pusival lapsel klotsidest puudu jääks.

Hind:14 €